V Radeníně se nadělovalo o den dříve

Radenín (Táborsko) – O den dříve oslavily Vánoce děti z dětského domova v Radeníně na Táborsku. Svoje přání již před časem pověsily na vánoční strom v Táboře a dnes za nimi přišli nejen obyčejní lidé, ale i třeba zástupci firem, aby jim jejich velký sen splnili. Jedno z přání bylo opravdu netradiční a i tak trochu společné – nový mixážní pult pro místní hudební skupinu. Všechny děti byly napjaté, zda se nakonec opravdu dočkají.

Rozsvícený stromek a zvuk vánočního zvonku jsou symboly atmosféry, kterou zná snad každý. Děti v dětském domově Radenín také. Rozdíl je tu jediný, Vánoce budou slavit se svými tetami. Vlastní rodinu totiž nemají. „Všechny děti slaví Štědrý den a Vánoce ve svých rodinných skupinách ve svém velkém bytě,“ prohlásila ředitelka Dětského domova Radenín Eva Podubská.

Padesát dětí a padesát různých vánočních přání, ve dveřích už stojí zástupci firem, kteří je vyslyšeli. Pod ozdobeným stromkem je rázem kupa dárků, jeden z nich je ale ten nejočekávanější. „Přivezli jsme vám dárek, na který asi čekáte - nový mixážní pult pro vaši skupinu,“ uvedl ředitel pojišťovací společnosti z Českých Budějovic Jiří Vančura.

Místní country kapela sklízí úspěchy na všech soutěžích dětských domovů z celé republiky, vystupuje i pro veřejnost. Starý mixážní pult již dosloužil. „Využijeme hned ten nový, abychom mohli zase hrát,“ pochvaluje si Josef Salamánek ze skupiny. Ředitelka Podubská dodala: „Děkujeme všem, kteří nám věnují pozornost.“ Další dárky si děti rozbalí zítra, stejně jako v dalších dětských domovech i tady usednou ke štědrovečerní večeři jako jedna velká rodina.

Jihočeský kraj spravuje celkem sedm dětských domovů, vánoční svátky v nich letos oslaví téměř tři sta dětí.

/*json*/{"map":{"lat":49.371196,"lng":14.843219,"zoom":12,"mapTypeId":"roadmap"},"markers":[{"lat":49.371196,"lng":14.843219,"type":"1","description":""}],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/