V Praze 6 jsou stovky lidí bez vody

Praha - Kvůli havárii vodovodu v Tychonově ulici v Praze 6 dnes zůstalo bez vody několik set lidí. Porucha odstavila také jednu ze dvou přípojek ministerstva obrany. Vodovod by měl být opravený ve večerních hodinách. Náhradní zásobování je zajištěno pojízdnými cisternami.

K havárii došlo dnes před desátou hodinou dopoledne na vodovodním řadu o průměru deset centimetrů. Práce komplikuje blízkost plynovodu o průměru šedesát centimetrů.

Areál ministerstva obrany, který s Tychonovou ulicí sousedí, má dvě přípojky, z nichž jedna zůstala v provozu. Ministerstvo si náhradní zásobování vodou nevyžádalo.

Společnost PVK uvedla, že v posledních dvou víkendech v Praze řešila skoro stovku vodovodních havárií. Prudké změny teplot měly za následek větší výskyt poruch. V tomto týdnu komplikace způsobila hlavně porucha vodovodu na křižovatce ulic Legerovy a Rumunské, kvůli které v úterý v metropoli kolabovala doprava. Kvůli opravě byly uzavřeny na magistrále dva jízdní pruhy v Legerově, kolony aut stály od Nuselského mostu až ke Kačerovu.

Pražské vodovody a kanalizace zásobují vodou více než 1,4 milionu obyvatel Prahy a okolí, zaměstnávají 1 096 lidí. V loňském roce měla společnost obrat 4,76 miliardy korun.