Při honu na Benešovsku byl postřelen myslivec

Bedrč (Benešovsko) - Při honu u obce Bedrč na Benešovsku byl dnes dopoledne postřelen myslivec. S vážným zraněním ho zdravotníci letecky transportovali do nemocnice. Mluvčí motolské nemocnice Eva Jurinová uvedla, že se pacient podrobil operaci a nyní je ve stabilizovaném stavu. Příčina neštěstí se podle benešovské policejní mluvčí Zuzany Stránské stále vyšetřuje, je však pravděpodobné, že se myslivec nestřelil sám.

Podobná neštěstí nejsou při mysliveckých honech zdaleka ojedinělá. Za posledních deset let se odehrálo nejméně sedm případů, při nichž nešťastnou náhodou myslivec usmrtil svého kolegu. Naposledy zemřel v listopadu myslivec na honu u Přeštic na jižním Plzeňsku. Do hrudníku ho zasáhla střela z kulové zbraně. Smrtelná zranění si také zřejmě nezpůsobil sám, podle policie byl střelen ze zbraně jiného lovce.

Mezi nejtragičtější případy patří ten, který se stal před rokem při lovu kachen u Oskořínka na Nymbursku. Myslivec tu nešťastnou náhodou zastřelil svou třináctiletou dceru. Muž byl obviněn z ublížení na zdraví s následkem smrti.

/*json*/{"map":{"lat":49.8096592581,"lng":14.7190618515,"zoom":15,"mapTypeId":"roadmap"},"markers":[],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/