Pražané se po Vánocích mohou zdarma oddávat sportu

Praha - Začít cvičit patří mezi nejčastější novoroční předsevzetí. Někdo však začíná shazovat kila hned po Vánocích. V Praze mají zájemci v těchto dnech možnost na mnoha místech sportovat v rámci Týdne sportu zdarma. O program mají postaráno i děti, které o vánočních prázdninách zůstaly ve městě. Lidé si mohou zacvičit na desítkách míst až do posledního prosince.

„V loňském roce se zúčastnilo více než deset tisíc Pražanů a ten úspěch byl opravdu veliký,“ uvedl mluvčí pražského magistrátu Jiří Wolf.

Stejně jako minulý rok je o akci velký zájem. Hodně lidí se po vánočním vysedávání u televize vydává třeba do bazénu nebo do fitcentra. A to i ti, kteří sem normálně cvičit nechodí. „Už jsme museli udělat i stop stav v bazénu, protože zájem je větší, než jsme čekali. Kapacita bazénu nepokrývá zájem lidí,“ řekl Tomáš Lang ze Sportcentra YMCA.

V nabídce jsou také kurty na squash, hřiště na beachvolejbal nebo florbal. U některých sportovních center je však kvůli velkému zájmu nutná rezervace. Vyhnete se tak dlouhému čekání a frontám.