Pardubická plovárna se rekonstrukce jen tak nedočká

Pardubice - Pardubická radnice musela zastavit jedno z největších výběrových řízení v historii města. Tendr na rekonstrukci plaveckého areálu za půl miliardy korun už totiž napadli dva stěžovatelé, a tak ho prověřuje Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Ohroženy jsou tím nejen evropské dotace, ale i budoucnost areálu.

Radnice požadovala jen firmy, které mají 800 zaměstnanců a více. Kvůli tomuto požadavku se ovšem bude muset odložit jedna z největších městských investic za poslední desetiletí. Menší stavební firmy se totiž nemohou tendru za více než 500 milionů korun zúčastnit. Tendr tak prověřuje antimonopolní úřad. „Jsme teprve na začátku správního řízení, takže jsme si vyžádali potřebné podklady a tyto podklady prověřujeme,“ zdůraznil Petr Rafaj, ředitel ÚOHS.

Plavecký bazén si na rekontrukce počká

Radnice se ocitla v patové situaci. Musí čekat na rozhodnutí úřadu. "Je to velmi vážná informace. Podle mých informací se anonymní osoba odvolala proti řízení a tím pádem to de facto zastavila," vysvětlil pardubický zastupitel Jan Linhart.

„Nedokážu si představit, že v Pardubicích nebude fungovat bazén jenom kvůli chybě někoho z radnice,“ reaguje na současnou situaci zastupitel Jindřich Tauber. Ovšem v únoru příštího roku tedy rekonstrukce plaveckého areálu zřejmě nezačne. Tím by mohlo město přijít i o dotace z EU. Město dokonce zvažuje vypsání jiného tendru na výstavbu nového bazénu. Zda se pro tuto krajní variantu rozhodne, bude záležet na tom, kdy a jak antimonopolní úřad rozhodne. S největší pravděpodobností ale bude muset radnice s půlmiliardovou investicí počkat a rekonstrukci plaveckého areálu odložit na neurčito.

Pardubická plovárna
Pardubická plovárna