Děčín po dvou letech opět zavedl poplatky za svoz odpadu

Děčín - Severočeský Děčín na začátku roku znovu zavedl poplatky za svoz komunálního odpadu, které před dvěma lety zrušil. Děčín opět zavádí poplatky kvůli hospodářské krizi. Obyvatelé tak budou opět platit 500 korun za osobu na rok jako před dvěma lety, kdy se s poplatky skončilo. Znovuzavedení poplatků se samozřejmě u všech obyvatelů nesetkalo s pochopením, pro některé bude prý znamenat citelný zásah do rodinného rozpočtu. Děčín chce získat přibližně 20 milionů korun. Rezerva má sloužit na mimořádné výdaje v sociální oblasti nebo ve školství.

„Město na příští rok při propadu příjmů sto milionů korun nemá jedinou korunu rezervy,“ varuje Jaroslav Foldyna, zastupitel Děčína za ČSSD. „Hodit rezervu na občany je pofidérní,“ reaguje Vladimír Šoltys, zastupitel za ODS.

Odpůrci poplatků poukazují na to, že vybrat peníze nebude jednoduché. Děčíňané dluží radnici z minulých let za odpad ještě 12 milionů korun. „Já si myslím, že dluh ještě naroste,“ varuje zastupitel Šoltys. „Současná legislativa umožňuje docela slušně s tím zacházet. To znamená, že je možno poplatky vymáhat,“ myslí si Foldyna.

Video Děčín zavedl poplatky za svoz odpadu
video

Děčín zavedl poplatky za svoz odpadu

Poplatky za svoz odpadu byly zrušeny také v sousedním Ústí nad Labem. Tam ale jejich znovuzavedení prý nehrozí.