Pražskou zoo loni navštívilo rekordních 1,3 milionu lidí

Praha - Pražskou zoo loni navštívilo rekordních 1 296 579 lidí. Jde o nejúspěšnější rok v historii zoo, dosavadní rekord z roku 2007 předčila loňská návštěvnost téměř o 30 tisíc lidí. Loni se povedlo překonat i denní rekord - 4. dubna 2009 při slavnostním zahájení nové sezony dorazilo do zahrady více než 20 tisíc lidí.

K rekordní návštěvnosti napomohlo kromě příznivého počasí i otevření nových expozic a objektů pro návštěvníky - například skalnaté expozice lachtanů jihoafrických s novým bazénem a návštěvnickou tribunou, nové papouščí stezky, rozhledny Obora či Kavárničky Černohouska s návštěvnickou terasou a dětským hřištěm. Zoo má také novoroční přírůstky. Na Nový rok se narodily například dvě samičky kamerunských koz a pískomilové veverkoocasí.

Do nového roku vstoupila pražská zoo s novým ředitelem Miroslavem Bobkem. Plánuje zahájit výstavbu slonince a chystá také kongres Světové asociace zoologických zahrad a akvárií. „Samozřejmě se zapojíme i do aktivit spojených s Mezinárodním rokem biodiverzity a budeme podporovat ochranu vybraných druhů v oblastech jejich výskytu. Příkladem mohou být gaviáli nebo gorily nížinné,“ uvedl Bobek. Přál by si i nový přírůstek v pavilonu goril, jde ale podle něj skutečně jen o přání, nikoli očekávání.