V Bruntálu skončila další etapa prodeje městských bytů

Bruntál – Radnice v Bruntálu získala prodejem městských bytů 50 milionů korun, které chce investovat do rozvoje města. Někteří lidé ale nejsou spokojeni s cenou, za kterou starší nemovitost koupili. Město svým nájemníkům nabídlo zhruba 500 bytů, ti odkoupili zhruba polovinu z nich. Cena za jeden byt se pohybovala v rozmezí 100 až 300 tisíc korun.

Obyvatel Bruntálu Eduard Dokládal říká, že cena byla pro většinu nájemníků neúnosná. Podle tiskového mluvčího Bruntálu Jiřího Ondráška bylo snahou města vytvořit cenu, která by byla schůdná pro občany a zároveň výhodná pro městský rozpočet. Utržené peníze budou použity například na spolufinancování nového pohřebiště, rekonstrukci městského parku nebo zateplení školních budov.

Lidé, kteří na odkoupení bytu peníze neměli, zůstávají stále v nájmu města a stěhovat se nemusí. Nové majitele teď ale čeká spousta práce, protože byty jsou desítky let staré. Třeba Alžběta Polesová bydlí v bytě starém 36 let. Za celou dobu se v něm nic nespravovalo.

„Dalších zhruba 1500 bytů zůstává ve vlastnictví města, z nichž ale přibližně 650 nelze prodat, protože se na ně například vztahuje dotace,“ dodal Jiří Ondrášek. Město chce v budoucnu prodat asi ještě 200 bytů, zatím ale není jasné, kdy je nájemníkům k odkoupení nabídne. Vše totiž bude záležet na rozhodnutí zastupitelů.