Špatné parkování se v Božím Daru nevyplácí

Boží Dar – V krušnohorském Božím Daru se letos rozhodli vychovávat jednodenní lyžaře. Mnozí byli zvyklí nechat auto tam, kde se jim zachtělo, a nevyužívali záchytná parkoviště. Radnice se proto odhodlala k razantnímu postupu a špatně zaparkovaná auta rovnou odtahuje. Háček je ale v tom, že postižení řidiči si musí pro své auto do odtahovek třeba až v Karlových Varech.

Pokuty za dvě stě, někdy za pět set korun jsou pro hříšníky tou lepší variantou. „Největší problém je udržet vozovky na dobré sjízdnosti a taky průjezd pro vozidla záchranných služeb a taky hasiče, kdyby náhodou hořelo,“ vysvětluje starosta Božího Daru Jan Horník (ED-SNS), proč se radnice rozhodla špatně zaparkovaná auta odtahovat.

Za vydání odtaženého auta se platí přinejmenším dva tisíce. A je to hodně nepříjemné. „Především vidím nezákonnost v tom, že není zajištěna dosažitelnost vozidla, jestliže vozidlo je vzdáleno 30 kilometrů od místa, kde bylo odtaženo,“ podotýká karlovarský právník Martin Tocik. Postižení podle něj mohou vysoudit přinejmenším vrácení peněz za odtažení.

Dnes měli neukáznění řidiči štěstí. Ošklivá nehoda na začátku Božího Daru a povětrnostní podmínky neumožnily odtahovkám dostat se do města, a tak policie všechno řešila pokutou nebo domluvou. Do budoucna ale radnice svůj tvrdý postup mírnit nehodlá, botičky ani mírné pokuty prý nezabírají.