Ve Zlíně už počtvrté přepadl zloděj benzínku

Zlín – Benzínová pumpa v Broučkově ulici ve Zlíně je místem opakovaného zločinu. Maskovaný zloděj se zbraní v ruce ji přepadl a vykradl už počtvrté. Bez ohledu na bezpečnostní kamery i na fakt, že v pokladně moc peněz nebývá. Pokladní vpustila do dveří čerpací stanice zákazníka, ze kterého se ale vyklubal zločinec. Mířil na ni pistolí a chtěl peníze. Když nebyla dost ochotná a rychlá, začal si bankovky z kasy vybírat sám. Celkem si odnesl pět a půl tisíce korun.

„Byl velmi vulgární a k prodavačce se choval velmi hrubě. Podle ní byl hodně nervózní. Pachatel je vysoký asi sto šedesát centimetrů. Zpod kukly bylo vidět, že má hnědo-rezavou bradku,“ podotkla mluvčí Policie ČR ve Zlíně Jana Bartíková. Zdejší pracovnice čerpací stanice se s podobným činem nesetkaly poprvé. Již několikrát se dívaly do hlavně pistole nebo na ostří nože.

Zlínská benzínka bývá častou obětí útoků zlodějů. Vedoucí si to ale nedokáže vysvětlit. „Na těchto čerpačkách se většinou platí kartami. Takže ta hotovost na nich tak velká nikdy není,“ říká. Navíc jsou zde kvalitní bezpečnostní kamery. I díky nim skončili všichni dosavadní útočníci v rukou policie. Jeden se dokonce udal sám, když se viděl na záběrech v médiích