Další sporná stavba v Karlových Varech?

Karlovy Vary - Nad Vřídelní kolonádou v Karlových Varech má vyrůst nový velký dům. Je to další sporná stavba ve městě, která rozpoutala bouři nevole obyvatel i občanských sdružení. Podle opozičních zastupitelů je stavba dokonce v rozporu s územním plánem. Vedení města a jeho úředníci reagovali stejně jako v předchozích případech a veškeré připomínky odmítli.

Ani petice se stovkami podpisů nepřesvědčila magistrát, aby investora od projektu odradil. Odpůrcům stavby se nelíbí, že v hustě zastavěné lokalitě místo zeleného parčíku vyroste další bytový dům. „Ten dům by měl vypadat podle památkářů i podle nás jinak. Je převýšený a v těchto místech hmotově předimenzovaný,“ upozorňuje předseda Sdružení za krásné Karlovarsko Jiří Klsák. „Samozřejmě, že zájmem investora je postavit objekt tak, aby vyhovoval ekonomickým předpokladům. Kdyby se ty objekty měly zmenšovat, tak nemá význam stavět,“ vysvětluje zástupce investora Karel Drahokoupil.

Náměstek primátora říká, že pozemky nad Vřídelní kolonádou můžou podnikatelé zastavět. „K zástavbě je předurčuje územní plán,“ argumentuje náměstek karlovarského primátora Petr Keřka. „Minimálně jeden z těch pozemků je veden jako zeleň, a proto je v podstatě nezastavitelný,“ oponuje zástupce opozice Petr Kulhánek.

Bývalá vedoucí stavebního úřadu, která nově řídí odbor urbanizmu, říká, že je vše v pořádku. Na sporné pozemky už v minulosti město zpracovalo studii. Zastavěné plochy má na přilehlém pozemku nahradit náměstíčko. „Ty objekty, které byly v tuto chvíli v územním řízení, jsou v souladu se studií, a tím pádem i územním plánem,“ říká vedoucí odboru rozvoje a urbanismu karlovarského magistrátu Ivana Doubová. „Jsme všichni rozhodnutí se odvolat a eventuelně dojít až k soudu,“ upozorňuje organizátorka petice Helena Jungmannová.

Pokud všechny úřady projekt schválí, investor začne stavět zřejmě už na podzim.