Při nočním požáru prodejny v Semilech zemřel muž

Semily - Čtyřiatřicetiletý muž zemřel v noci na dnešek při požáru prodejny nábytku v Semilech. Pravděpodobně se udusil kouřem. Hasiči ho vynesli z hořícího domu v bezvědomí. Přivolaný lékař ho ale marně 20 minut oživoval. Neštěstí vyšetřují policisté. Podle semilské policejní mluvčí už nařídili soudní pitvu, při níž se zjistí, zda se na smrti muže nepodílel někdo jiný. Oheň se rozhořel zřejmě ve skladu použitého nábytku. Muž v prodejně pracoval.

Vyšetřovatelé předpokládají, že požár zavinila buď závada na elektroinstalaci, nebo neopatrnost při nakládání s otevřeným ohněm. „Ve druhém patře budovy uvěznil požár rodinu - dvě holčičky ve věku dva a devět let a jejich rodiče. Hasiči je zachránili pomocí výsuvné automobilové plošiny a ošetřila je záchranná služba,“ dodala mluvčí Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje Iva Michalíčková. Nikdo z nich nebyl zraněn a ani se vážněji nenadýchal kouře.

Hasiči vyjeli do prodejny nábytku v Semilech - Podmoklicích okolo 00:30. Požár ohlásila rodina, která v domě bydlí. Oheň se podařilo zlikvidovat asi po dvou hodinách. Práci ale komplikoval silný mráz, bylo minus deset stupňů Celsia. Škoda dosáhla zhruba 400 tisíc korun.

Policejní páska
Policejní páska