Pracovníci pardubického bazénu: pro dobrotu na žebrotu?

Pardubice – Zaměstnanci plaveckého areálu v Pardubicích z vlastní dobré vůle dočasně udržují bazén v provozu. Za dva měsíce už ale možná budou bez práce. Areál měl být původně v těchto dnech uzavřen kvůli rekonstrukci. Ta ovšem musela být nejméně o dva měsíce odložena.

Pracovníci areálu, kteří měli v lednu skončit, vyšli městu vstříc a pracují dál. Jejich vyhlídky ovšem nejsou růžové. Radní Pardubic Michal Koláček (SPP) podle svých slov nečekal, že se zaměstnanci nebude nikdo diskutovat o jejich dalším působení v areálu. Vedoucí technického úseku areálu Radek Musil však říká, že není přesně jasné, kdy bude bazén uzavřen.

Ředitel pardubického plaveckého areálu Jan Ľuptovský potvrdil, že mezi zaměstnanci panuje nervozita. Za svoji vstřícnost někteří dostali na výběr – buď přeřazení na úklidové práce, což by pro část z nich znamenalo až o 50 procent nižší plat, nebo konec pracovního poměru. Podle Jana Ľuptovského to dotyční cítí jako křivdu.

Podle ředitele Městského rozvojového fondu Pardubice Aleše Kopeckého žádná jiná možnost není. Pokud radnice nebo rozvojový fond nepomohou, skončí nejspíš zaměstnanci plaveckého areálu na úřadu práce.