Tábor se připravuje na světový šampionát v cyklokrosu

Tábor - V Táboře finišují přípravy na mistrovství světa v cyklokrosu. Práci komplikují přívaly nového sněhu. Stejně jako trať, zasypal i centrální parkoviště na Všechovském letišti. Policisté se bojí dopravního kolapsu. Organizátoři očekávají, že do Tábora dorazí přes pětadvacet tisíc lidí. I za běžného provozu jsou na Budějovické ulici v Táboře kolony aut. Stejně je na tom silnice E55 ve směru od Českých Budějovic. Doprava může o víkendu zkolabovat, protože do města zamíří tisíce návštěvníků na světový šampionát v cyklokrosu.

Už od dnešního rána jsou v pohotovosti kriminalisté, cizinečtí a dopravní policisté i pořádkové hlídky. „Prvořadým úkolem bude zajistit bezpečnost obyvatel města i účastníků mistrovství světa,“ říká mluvčí táborské policie Miroslav Doubek.

Největší nápor návštěvníků bude v neděli

Pracovníci technických služeb se během dne nezastavili. Nový sníh zasypal už dříve uklizenou letištní plochu na Všechově nedaleko Tábora. Právě tam je centrální parkoviště, odkud bude jezdit zdarma kyvadlová doprava. „Ta bude řízena podle příjezdu návštěvníků,“ upřesňuje Radomír Kouba, vedoucí odboru mládeže a tělovýchovy v Táboře.

Sníh se uklízel i z parkovišť na sídlišti hned vedle závodní tratě. Místní tam parkovat nemohou, protože jejich auta vystřídají vozy závodníků a členů týmů. Ten kdo si včas nezajistil ubytování volné místo nesežene. Všechny hotely i penziony totiž hlásí plný stav. Největší nápor návštěvníků očekávají organizátoři v neděli, kdy se pojede hlavní závod žen i můžu.