Českokrumlovský zimní stadion pravděpodobně všem zavře své dveře

Český Krumlov - Českokrumlovští zastupitelé leckoho překvapili s rozhodnutím neprodat zimní stadion. Vyvolali tím však i protesty, hlavně tamního hokejového klubu, který doufal, že se chátrající zařízení díky prodeji zachrání. Zastupitelé ale tvrdí, že by byl příliš riskantní, a tak k privatizačnímu projektu neměli důvěru. Osud stadiónu je tak zatím nejasný. Další kolo prodeje zatím krumlovská radnice nepřipravuje, nové výběrové řízení ale nikdo ani nevyloučil.

Privatizační projekt sliboval šedesátimilionovou investici

Neizolovaný stadion, nouzové šatny bez sprch, záchodů, nebo větrání.  Původně sami zastupitelé vyzvali radnici, ať zařízení nabídne k prodeji. Jediný zájemce podmínky splnil. Přesto se ale zastupitelstvo postavilo proti. “My jsme zkrátka neuvěřili tomuto konkrétnímu projektu,“ říká zastupitel Jan Vondrouš. Problém je v tom, že části stadiónu jsou v havarijním stavu. Desítky milionů na opravy ale město jednoduše nemá.

Hokejový klub pravděpodobně v Krumlově skončí 

Konec sezony podle vedení hokejového klubu v ohrožení není. O té následující chce ale valná hromada jednat ještě v průběhu února. Podle Oldřicha Svobody z HC Slavoj však fungování stadionu pro veřejnost a pravděpodobně i hokejového klubu skončí.

Zastupitelé, kteří prodej zamítli, ale považují privatizaci za příliš riskantní. Jediný zájemce podle nich nedokázal, že má k dispozici potřebné peníze a, že by stadion udržel otevřený za stávajících podmínek.