Ještědský lyžařský areál budou hlídat policisté na lyžích

Liberec – Tak jako již na Šumavě vyjeli policisté na lyžích na sjezdovky a dohlížejí tam na pořádek, budou i sjezdovky pod Ještědem ode dneška hlídat liberečtí strážníci. Do terénu je na lyžích poslalo město. Návštěvníkům tak chce zajistit pohodový a hlavně bezpečný odpočinek. Na mušce budou především agresivní lyžaři.

Na dohledu na sjezdovkách se dohodlo město s provozovatelem areálu i horskou službou. Na kopcích přitom strážníci nejsou noví. Podle primátora města Liberec Jiřího Kittnera už tam působí čtrnáct dní, ale dnes poprvé na lyžích. Proti horské službě mají strážníci výhodu - lidi můžou legitimovat i pokutovat. Město doufá, že si policisté získají respekt a zlepší tak situaci v Podještědí. Na zájem strážníků sloužit na čerstvém vzduchu si liberecká radnice rozhodně nestěžuje.

Inspiraci obout strážníky do lyžáků našlo město v zahraničí, a to v Itálii a Rakousku, kde je podobná praxe běžná. Svahy pod Ještědem budou až do konce sezony brázdit tři strážci zákona - jedna žena a dva muži. A nudit se nebudou ani v létě.