V Železné Rudě se poučili z neštěstí a odklízejí sníh ze střech

Železná Ruda – Vážné zranění malého chlapce ze Železné Rudy, na kterého včera spadl sníh ze střechy, opět upozornilo na nebezpečí, které znamenají neodklizené tuny ledové masy. V Rudě se tím mnozí poučili a začali s úklidem. Jak se teď dítěti daří, vědí jen rodiče. Nemocnice se po dohodě s nimi nebude k jeho zdravotnímu stavu vyjadřovat.

Rok a půl starého chlapce, kterého nesl jeden z rodičů v náručí na podvečerní procházce, vážně zranila masa sněhu, která spadla ze střechy. Mluvčí záchranné služby Lenka Ptáčková informovala, že chlapec byl přepraven s těžkým úrazem hlavy vrtulníkem do fakultní nemocnice v Plzni. Policista Bedřich Karl dodal, že policie nyní prošetřuje možnost cizího zavinění.

Starosta Michal Šnebergr (ODS) je událostí otřesen, ale upozorňuje, že město nic nezanedbalo. Veškerá technika sníh z městských střech uklízí průběžně, ale teď je ho tolik, že nemůže stihnout všechno najednou. Podle jeho slov se uvolnil okap, a proto došlo k této nešťastné náhodě.

Zranění chlapce vyburcovalo místní firmy a ty začaly sníh na střechách okamžitě uklízet. Podle starosty začaly být železnorudské střechy nebezpečné po rychlém oteplení. Ne všude ale mají místní podnikatelé síly na odstranění mohutných a těžkých rampouchů. Na některé si netroufli ani přivolaní hasiči. Jediným řešením jsou tak varovné nápisy.

/*json*/{"map":{"lat":49.5679778589,"lng":13.6065673828,"zoom":8,"mapTypeId":"roadmap"},"markers":[{"lat":49.137248843366,"lng":13.23371887207,"type":"1","description":""}],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/