V Liberci skončila IV. Zimní olympiáda dětí a mládeže

Liberec – Zimní olympiádu dětí a mládeže pořádají pro sportující školáky kraje spolu s Českým olympijským výborem. Na zahajovací a závěrečný ceremoniál slavnostně nastoupily jednotně oblečené krajské výpravy. Nechyběly soutěže, olympijská vesnice a doprovodný program. Dětská olympiáda připomínala tu skutečnou.

Místopředseda Českého olympijského výboru Josef Dovalil říká, že se dodržuje i ceremoniál olympijského ohně. Soutěží se zúčastnilo 900 žáků základních škol ze všech krajů České republiky. Soutěžilo se na bruslích, na lyžích i na snowboardu.

Organizace olympiády stála zhruba 11 milionů korun. Z větší části ji zaplatil pořádající Liberecký kraj. Využil mistrovských lyžařských areálů na Ještědu a v libereckém Vesci.

Dětská olympiáda přitom posloužila také jako generální zkouška. Další akce, tentokrát evropská, totiž čeká Liberecký kraj přesně za rok. Jak prozradila výkonná ředitelka IV. Zimní olympiády dětí a mládeže ČR Kateřina Nyčová, půjde o 10. Zimní evropský olympijský festival mládeže.

Zimní olympiáda dětí a mládeže
Zimní olympiáda dětí a mládeže