Spory brání rozvoji skiareálu na Telnici

Telnice (Ústecko) – Lyžařští nadšenci z celého Ústecka, Litoměřicka nebo Mělnicka už léta sjíždějí sjezdovky na oblíbeném regionálním areálu na Telnici. I přes zájem lyžařů však vedení postrádá peníze na potřebnou rekonstrukci sportovního centra. Peníze prý v současnosti vystačí sotva na provoz, přitom už ke konci letošního roku vedení počítá s novou sedačkovou lanovkou, sjezdovkou pro snowboardisty, novými zasněžovacími děly nebo nočním osvětlením. Důvodem nedostatku financí jsou politické spory.

Skiklub Telnice se nachází ve složité finanční situaci, většina peněz se spotřebuje na běžný provoz, proto se rekonstrukce dlouho odkládala. „Zasněžování nás ročně stojí milion korun, údržba vleků půl milionu, na mzdách milion,“ uvádí prezident klubu Jindřich Holinger. I přes nedostatek peněz mají ale na Telnici smělé plány. „V letošním roce by mohla být na slalomovém svahu sedačková lanovka, která by obsáhla prakticky celé středisko,“ dodal Holinger.

Rozvoj sportovního areálu však zbrzdily marketingové hádky. Před nedávnem měla na Telnici vzniknout akciová společnost, která by peníze snadněji sehnala. Starosta Telnice se bál, že většinový podíl města Ústí nad Labem skončí v soukromých rukou. „Město Ústí aby mělo 51 procent majoritu, to pro nás jako obec i jako ski klub bylo samozřejmě nepřijatelné,“ namítl starosta Telnice Jaroslav Doubrava.

Další spor se týká pronájmu vleků. Obec Telnice podle ústeckého zastupitele Arna Fišery chce po ski klubu velké peníze. Její starosta ale říká, že je vrátí, pokud správci klubu prokážou, že je investovaly do údržby zařízení. Všichni se nakonec obrací k naději, že peníze na rozvoj Telnice se podaří najít například u sponzora.