Roudnickou nemocnici koupí za 46 milionů současný provozovatel

Roudnice nad Labem - Novým majitelem roudnické nemocnice bude společnost Podřipská nemocnice s poliklinikou Roudnice nad Labem, která ji v současné době provozuje. Zastupitelé města dnes rozhodli, že jí nemovitosti prodají za 46 milionů korun. O nemocnici měla zájem i skupina PPF, která v posledních měsících koupila několik nemocnic v Česku.

Vedení města dnešní rozhodnutí zdůvodnilo investicemi, které jsou do nemocnice nutné. Podle důvodové zprávy je v příštích deseti až 15 letech třeba investovat 254 milionů korun. Město ale ze svého tolik peněz investovat nemůže. Nemocnice potřebuje hlavně rekonstrukci chirurgie a dostavbu sálů jednotek intenzivní péče.

Někteří zastupitelé s prodejem zásadně nesouhlasí

Jednatel Podřipské nemocnice s poliklinikou Roudnice nad Labem Josef Krajník dnes na zastupitelstvu řekl, že byli ke koupi donuceni, protože za současné situace není možné do nemocnice investovat. Vysvětlil, že jako provozovatel nemá čím ručit za úvěr, který je potřeba na rekonstrukci nemocnice. Jeho jediným cílem je provoz nemocnice zachovat. Druhý jednatel Josef Kohout uvedl, že mají nabídky od několika investorů, se kterými jednají o jejich vstupu do nemocnice.

Někteří zastupitelé ale dnes byli zásadně proti. Václav Sochr (KSČM) například tvrdil, že nemocnice je jediný majetek, který městu zbývá. Pokud ji prodá, městu už údajně nic nezbude. Miroslav Pém (nestr.) kritizoval, že město nemá peníze na investice do nemocnice, ale přitom vážně uvažuje o koupi zámku nebo kupuje pozemky, po kterých má vést obchvat.