DPP nevypudil herny z metra, naopak umožnil další

Praha - Pražský dopravní podnik nesplnil příkaz magistrátu, aby do konce roku zmizely z prostor metra herny. Z dvaceti smluv se zatím podařilo vypovědět pouze jedinou. Česká televize navíc zjistila, že Dopravní podnik hlavního města Prahy (DPP) podepisoval nové nájemní smlouvy dokonce v době, kdy už měl řešit jejich ukončení.

Magistrát sice požadoval, aby městský dopravce s nájemci smlouvy ukončil do konce loňského roku, tomu se to ale nepodařilo. „Je to na generálním řediteli dopravního podniku, který o tom ví již minimálně půl roku, možná rok,“ řekl pro ČT náměstek primátora Rudolf Blažek.

ČT má k dispozici dokumenty, které dokazují, že dopravní podnik loni a předloni, tedy v době, kdy už neměl nové smlouvy uzavírat, pustil do prostor metra další provozovatele hazardu. Mluvčí DPP Ondřej Pečený pro ČT jistou míru pochybení přiznal: „Obávám se, že opravdu nastala určitá chyba na naší straně. Z důvodu velkých změn v organizaci byla do určité míry přerušena kontinuita znalosti této problematiky.“

Podle Blažka musí generální ředitel DPP Martin Dvořák objasnit, proč podepsal smlouvy, ačkoliv věděl, že město už víc než tři roky usiluje o regulaci hazardu. Město je nyní ve složité situaci, smlouvy jsou totiž podepsány na delší období, některé až do roku 2023. Na nájemce nemá žádné páky, jak je donutit, aby z městských prostor odešli.