Primář Brázdil napadl jeho odvolání z funkce náměstka

Karlovy Vary – V Karlovarské krajské nemocnici roste napětí. Podle primáře ARO Romana Brázdila byl důvodem k jeho odvolání z funkce náměstka pro lékařskou péči boj o ovládnutí důležitých výběrových řízení. Vedení nemocnice to odmítá s tím, že primář byl věčným kritikem a neplnil úkoly náměstka.

Začátek roku je pro nemocnici klíčový. Vysoce postavení manažeři a zástupci kraje připravují projekty a výběrová řízení. Letos by měli proinvestovat více než 140 milionů korun. To je lákavé sousto, vysvětluje důvody svého odvolání primář. Jasné důvody odvolání od vedení nemocnice neslyšel. Generální ředitel krajské nemocnice říká, že Roman Brázdil jako manažer nedodržoval termíny k odevzdávání podkladů pro jednotlivé projekty.

Generální ředitel Karlovarské krajské nemocnice Jiří Fojtík se nechal slyšet, že primář měl dlouhodobě negativistický postoj ke všemu, a to bylo hlavním důvodem jeho odvolání. Neustálé změny ve vedení společnosti podle bývalého lékařského ředitele Filipa Bergera prohlubují nervozitu mezi zaměstnanci. Chybí lékaři i jasná koncepce zdravotnictví.

Vedení kraje odmítá, že by někdo odvoláváním manažerů chtěl bojovat o vliv na rozdělování zakázek. Podle radního pro zdravotnictví Václava Larvy vedení nemocnice zodpovídá za hospodářské výsledky i personální problémy: „Když se nedaří, logicky to odnesou výkonní manažeři.“ Nové jméno manažera, který nahradí Romana Brázdila, představenstvo nemocnice oznámí zřejmě na mimořádném jednání do začátku března.