Roudnice prodala nemocnici, chce koupit zámek

Roudnice nad Labem – Za 46 milionů korun prodalo město Roudnice nad Labem budovy a pozemky areálu místní nemocnice, a to stávajícímu provozovateli. Město tvrdí, že nemá peníze, aby do objektů investovalo. Někteří zastupitelé ale poukazují s kritikou na to, že radnice zároveň uvažuje o koupi místního zámku, jehož význam není pro občany zdaleka tak velký. Vedení nemocnice teď hledá partnera, který by pomohl s financováním zařízení - bez něj to prý jde jen stěží. Zájemců je už prý několik.

Někteří roudničtí zastupitelé se staví k prodeji zdravotnického zařízení velmi kriticky. Obávají se zejména nejistého fungování nemocnice, navíc město prodalo poslední zbytek svého majetku. „Pokud je tu soukromý investor, který je ochoten a schopen tu nemocnici provozovat a investovat do ní, tak nevím, proč by to mělo platit město,“ stojí za rozhodnutím místostarosta Luboš Matek (US-DEU). Nový majitel areálu navíc slibuje, že nemocnici zachová tak, jak fungovala před prodejem.

Opozice radnici vyčítá, že do zdravotnického zařízení investovat nechce, ale přitom uvažuje, že od rodu Lobkoviczů koupí místní zámek. „Já si myslím, že ten prodej skutečně byl zbytečný, protože se město vrhá na investice například do hotýlku, který bude u zimního stadionu, a chce koupit zámek,“ tvrdí zastupitel Vladimír Pém (KSČM). Vedení města zdůvodňuje záměr o koupi zámku možností získání dotace. „Počítáme s tím, že bychom dostali 92,5 procenta prostředků z Evropské unie,“ věří starosta Roudnice Josef Bakeš (TOP 09).

/*json*/{"map":{"lat":50.4259501736,"lng":14.2596530914,"zoom":16,"mapTypeId":"satellite"},"markers":[{"lat":50.425499056658,"lng":14.261820316315,"type":"1","description":"Z\u00e1mek v Roudnici nad Labem"}],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/