Nevyhovující podchod v Ostravě bude opraven

Ostrava – Více než stotisícový městský obvod Ostrava-Jih opravuje první z nevyhovujících podchodů. Není přístupný invalidům a celkově je ve špatném technickém stavu, takže lidé se v něm mohou i zranit. Celá rekonstrukce přijde na více než 40 milionů korun, dokončena by měla být během září. Další podchod začne radnice opravovat v příštím roce, pokud ovšem sežene peníze.

Podchod spojující sídliště Bělský Les s Dubinou a tramvajovými zastávkami má již lepší časy za sebou. Zatéká do něj, schody se rozpadají a čtvrt století stará dlažba za mokra nebezpečně klouže. Obyvatelé Ostravy si rovněž stěžují na zápach a špatné osvětlení. Kvůli tomu se bojí tudy večer chodit.

Starosta městské části Karel Sibinský přiznává, že podchody chátrají již několik desetiletí. „Dostali se do takového technického stavu, že hrozilo nebezpečí, že lidé, kteří podchodem procházejí, mohou být kvůli praskajícím stropům a zatékající vodě zraněni,“ dodává Sibinský.

Rekonstrukce bude stát 40 milionů

Stavební firma již proto zahájila přípravy k opravám a podchod je nyní zcela uzavřen. Po rekonstrukci se do podchodu konečně dostanou i vozíčkáři, pro které tam budou tam pro ně příjezdové rampy. Přístup denního světla stavbaři podstatně rozšíří a také opraví nefunkční izolace.

Radnice slibuje, že vzhled podchodu se změní zásadním způsobem. Bezpečnost obyvatel bude chránit kamerový systém a stěny se natřou protisprejerským nátěrem. „Nový podchod bude mít po opravě všechny parametry, které má moderní podchod splňovat,“ řekl starosta Karel Sibinský.

Schody v podchodu jsou v dezolátním stavu
Schody v podchodu jsou v dezolátním stavu
Více fotek
  • Schody v podchodu jsou v dezolátním stavu autor: ČT24, zdroj: ČT24 http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/15/1447/144622.jpg
  • Návrh rekonstrukce podchodu autor: ČT24, zdroj: ČT24 http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/15/1447/144621.jpg