Předvolební boj stál místo starostu Nového Sedla

Karlovy Vary - Spory zastupitelů Nového Sedla s odvolaným starostou pokračují trestním oznámením. Radní tvrdí, že David Cervan za jejich zády dělal důležitá rozhodnutí a stranil vybraným firmám. Podle bývalého starosty jde nejspíš o předvolební boj nebo osobní mstu. On sám žádnou vinu necítí a s trestním oznámením nesouhlasí.

Podle nově zvolené starostky její předchůdce ztratil důvěru zastupitelů. Tvrdí, že je neinformoval o všech rozhodnutích, která souvisela s hospodařením města. Některé smlouvy, které předkládal zastupitelům, měly být údajně pro město nevýhodné. „Zjistili jsme, že často prosazoval víc firmy, než zájmy města,“ tvrdí starostka Nového Sedla Kristina Kurhanová. „K tomu nemohlo dojít, protože vždycky každý návrh smluv je předkládán zastupitelstvu a konečnou verzi schvaluje zastupitelstvo,“ brání se bývalý starosta David Cervan.

Zastupitele pobouřilo, že starosta nechal pokácet desítky vzrostlých stromů v městském lese a rozpočet akce jasně nezdokladoval. Kvůli nejasnostem v hospodaření místostarosta podal na starostu trestní oznámení. „Víceméně se choval jako soukromá osoba a některé kroky vykonával pouze na vlastní pěst bez toho, aby je konzultoval s radou města nebo se zastupitelstvem,“ říká místostarosta Zdeněk Pojar. „V této souvislosti bylo vyslechnuto i několik zaměstnanců městského úřadu,“ uvádí tajemnice Nového Sedla Věra Baumanová. To přiznává bez dalších podrobností i mluvčí karlovarské policie Zdena Papežová.

Starosta se brání, že městský les napadl kůrovec. Musel proto rychle jednat. Jinak by městu hrozily milionové sankce za to, že nečinností přispělo k rozšíření kalamity. Účetně problém nemohl uzavřít, protože byl odvolán. „Já za tím vidím několik možností. Buď je to osobní msta, což je jedna z alternativ, ale spíš si myslím, že to je upevnění pozic před letošními obecními volbami,“ domnívá se exstarosta David Cervan.

O problémech budou zastupitelé Nového Sedla znovu jednat na setkání sedmnáctého března.

/*json*/{"map":{"lat":50.339892,"lng":13.47644,"zoom":10,"mapTypeId":"roadmap"},"markers":[{"lat":50.339892,"lng":13.47644,"type":"1","description":""}],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/