Chlumec čelí další exekuci

Ústecko – Zadlužený Chlumec u Ústí nad Labem, který se už v minulosti dostal do exekuce, má o problém navíc. Kvůli nesprávnému použití dotace uvalil finanční úřad na obec další exekuci. Teď se svým majetkem nesmí nijak nakládat a nemůže se tak zbavit ani původních dluhů. Ty jsou více než osmdesátimilionové, jak uvedl starosta Josef Říha.

Finančnímu úřadu nyní musí chlumecká radnice zaplatit dalších 38 milionů korun. Před několika lety se totiž o pár měsíců opozdila výstavba dvou bytových domů, na které se vázala dotace od Státního fondu rozvoje bydlení. Nikdo ale netušil, že z toho bude problém. Chlumecký místostarosta totiž říká, že fond rozvoje bydlení shledal výstavbu domů zcela v pořádku.

Ani za přítomnosti exekutora však radnice nyní nemůže vyrovnat své dluhy, nesmí hýbat se svým majetkem. Včera kvůli tomu ani neprodala budovu obecního úřadu a zdravotní středisko. Advokát Jan Michalec vysvětluje, že finanční úřad vykonává své právo přednostně, ostatní věřitelé musí počkat.

Vedení obce požádalo finanční úřad o posečkání s platbou dluhu, úředníci mu vyhověli do konce letošního roku. Zároveň se Chlumec obrátil na ministerské úředníky s prosbou o prominutí dlužné částky a penále. Obec teď musí počkat na vyjádření ministerstva financí.

/*json*/{"map":{"lat":50.6773163267,"lng":14.0034484863,"zoom":10,"mapTypeId":"roadmap"},"markers":[{"lat":50.696457634386,"lng":13.95263671875,"type":"1","description":""}],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/