V Praze shořel autobus MHD, nikomu se nic nestalo

Praha - Na zastávce ve Štúrově ulici v Praze-Lhotce shořel dnes ráno autobus pražské městské hromadné dopravy (MHD). Uvedl to server iDnes.cz s tím, že nikomu se nic nestalo - cestující v autobusu nejeli. Oheň vozidlo zcela zničil. Dopravnímu podniku vznikla škoda v řádech statisíců korun. Podle hasičů oheň způsobila technická závada na elektroinstalaci.

Oheň podle iDnes.cz zachvátil ranní spoj. Když s ním řidič vyjížděl z garáží Dopravního podniku v Praze-Krči na pravidelnou trasu, všiml si, že autobus zachvátil oheň. Okamžitě zastavil na zastávce Zálesí ve Štúrově ulici a zavolal hasiče.

Požáry autobusů městské hromadné dopravy nejsou ojedinělé. V Praze se podobná událost stala hned dvakrát letos v lednu. Nejprve shořel autobus v Kobylisích. Nikomu se tehdy nic nestalo. Hasiči vyčíslili škodu na voze na 500 000 korun. Příčinou byla pravděpodobně technická závada na vozidle. O zhruba 14 dnů později shořel autobus v Modřanské ulici v Praze 4. Pravděpodobně ho zapálila pyrotechnikou skupina cestujících, po nichž pátrá policie.

Loni v prosinci hořel autobus MHD ve Vysočanech. Šlo o požár motorové části vozu. Počátkem loňského roku téměř shořel autobus dopravního podniku po dopravní nehodě v Brně. Řidič s vozem havaroval, protože se mu udělalo špatně.