V Krkonoších je zima zpět

Špindlerův Mlýn – Do českých hor se vrátila zima. Zatímco minulý týden stouply teploty několik stupňů nad nulu, dnes v Krkonoších opět sněžilo. V minulém týdnu napadlo množství mokrého sněhu, a platil zde proto třetí stupeň lavinového nebezpečí. Pokrývka sněhu, která se uložila, nebyla stabilní, sníh nebyl sesedlý a v takovém případě se může velmi lehce sesouvat. Přestože jsou podmínky díky novému sněhu podstatně lepší, lidé by měli být v horách maximálně opatrní a rozhodně by se neměli pohybovat v lavinových lokalitách.

Krátká obleva sjezdovkám neublížila, hlášený silný vítr zasáhl v Krkonoších pouze hřebeny a výše položená střediska tak dnes mohla lyžařům nabídnout velmi dobré podmínky. „Na sjezdovkách máme více než metr upraveného přírodního a technického sněhu, sezona tedy pokračuje nadále v rozjetém tempu,“ uvedl Jiří Beran ze Skiareálu Špindlerův Mlýn, lyžaři jsou spokojení: „Je to trošku ledové, ale nevadí. Lyžuje se dobře.“ Krkonošská horská služba snížila i stupeň rizika lavinového nebezpečí, a to z třetího na druhý, tedy mírný. „Vrstvy sněhu se opět lépe spojily a lidem tak při pohybu po cestách v podstatě žádné nebezpečí nehrozí,“ prohlásil Pavel Jirsa z Horské služby Krkonoše.

Lidé také využívají slev, které hoteliéři v těchto dnech nabízejí. Ubytování je levnější až o desítky procent. „Od prvního března ceny poklesly o jednu třetinu oproti únorovým termínům,“ potvrdil provozní hotelu Jiří Suk a recepční hotelu Lukáš Svoboda dodal: „Nejvíce se prodává čtvrtek, pátek, sobota a neděle.“ Lenka Hrubá z Infocentra Špindlerův Mlýn doplnila: „Volných míst je stále dostatek. Ubytování lze najít na poslední chvíli na hotelech, penzionech i privátech.“

Lyžaři i ostatní turisté by ale neměli zapomínat na opatrnost a také respektovat dopravní značení. Krkonošští záchranáři ošetřili v minulých dvou týdnech nejvíce zraněných za letošní zimu.

/*json*/{"map":{"lat":50.72548,"lng":15.606606,"zoom":11,"mapTypeId":"roadmap"},"markers":[{"lat":50.72548,"lng":15.606606,"type":"1","description":""}],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/
Zima v Krkonoších
Zdroj: ČT24
Autor: ČT24