Březová představila nově přestavěnou multifunkční halu

Březová (Sokolovsko) – Město Březová na severozápadě Čech má za sebou jednu z nejvýznamnějších rekonstrukcí nemovitosti ve své historii. Za rekordních 54 milionů radnice nechala zrenovovat zastaralý kulturní dům, který bude nyní jakožto multifunkční hala sloužit jak pro kulturní, tak také sportovní akce. Jeden z největších finančních projektů v historii města byl dnes slavnostně představen veřejnosti. Podle místního starosty Miroslava Boudy se využití nové haly neomezí pouze na potřeby místních a může sloužit potřebám celého regionu.

I když patří Březová mezi bohatší města sokolovské oblasti, k uskutečnění kýženého projektu jí pomohly hlavně dotace z Evropské unie. Z fondů obec získala převážnou většinu nákladů ve výši 41 milionů. „Sál bude dopoledne k dispozici škole jako tělocvična. Odpoledne pak předpokládáme, že jej využijí naše sportovní nebo společenské oddíly. Ty budou mít nájem zdarma. Ale i zájemci o pronájem odjinud budou mít nízké ceny,“ uvedl Bouda.

Multifunkční sál by si podle slov starosty měl na svůj provoz sám vydělat. Nejvyšší příjmy se předpokládají hlavně z provozu víceúčelové herny, která návštěvníkům nabídne kromě bowlingu také digitální tréninkové simulátory pro řadu dalších sportů nebo atraktivní laserovou střelnici. Kulturní dům má také vlastní restauraci, kterou město pronajalo.

/*json*/{"map":{"lat":50.183054101,"lng":12.7084350586,"zoom":10,"mapTypeId":"hybrid"},"markers":[{"lat":50.147316378698,"lng":12.645092010498,"type":"1","description":""}],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/

Březová je město s necelými 3000 obyvatel, ale rozlohou katastru patří mezi největší v regionu. Pod Březovou totiž spadá dalších šest malých obcí a osad v okolí. Podle hejtmana Karlovarského kraje Josefa Novotného je nepravděpodobné, že by si podobnou investici mohly dovolit menší obce. „Ona je jedna věc takovou stavbu postavit a jiná je ji pozorovat. Jestli má obec rozpočet čtyři nebo pět milionů, těžko mohou mít peníze na to, aby ji postavili, natož pak provozovali. Obce by proto měly využívat podobná zařízení tam, kde jsou,“ doporučil Hejtman.