Lidé v ústecké Klíši chtějí zachovat dětské hřiště

Ústí nad Labem – Obyvatelé ústecké čtvrti Klíše se bouří proti chystané změně územního plánu města. Přijdou tím totiž o jedno z nejoblíbenějších dětských hřišť. Město pozemky prodalo soukromníkovi a ten se pak rozhodl postavit na místě rodinné domky. Teď věří, že mu radnice ohledně záměru opět vyhoví. Lidé doufají v opak. Na hřiště pod ústeckým Střížovickým vrchem si děti totiž chodí hrát už půl století.

Podle rodičů ústečtí radní ztratili soudnost a přestali hájit zájmy občanů. Podle zastánce zachování hřiště Tomáše Brože je už prodej hřiště soukromému vlastníkovi poněkud skandální. Primátor Ústí nad Labem Jan Kubata (ODS) však říká, že město prodalo pozemek na základě nejvyšší nabídky. To prý není žádné selhání. Dodal také, že majitel může zažádat o změnu územního plánu.

Nespokojení rodiče teď sbírají podpisy, aby při projednávání územního plánu mohli podat věcnou námitku. Tomáš Brož doplnil, že se nabízí dokonce první ústecká defenestrace. Konflikt kvůli hřišti lze podle rodičů snadno zažehnat. Stačí, když město koupí pozemky zpátky. Jejich majitel se ale zatím nevyjádřil, je totiž v zahraničí.