Plzeňský Bronx děsí obyvatele i obchodníky

Plzeň – V posledních týdnech označují obchodníci a nájemníci domů centrum západočeské metropole plzeňský Bronx. Přestože ho hlídá městská i státní policie, lidé si stěžují na opakované krádeže a rostoucí agresivitu zlodějů. Dokládají to drsnými příběhy, které na vlastní kůži zažívají skoro denně. Party zlodějů přijdou, vyberou si zboží a bez placení odcházejí. Hodí se jim cokoliv – potraviny, ale hlavně oblečení nebo boty, tedy zboží, které mohou obratem výhodně prodat.

Jen stěží uvěřitelné příběhy se stejným scénářem se opakují několikrát do týdne. Prodavačky odmítají být za pultem samotné. Slzný plyn patří k jejich běžné výbavě. Majitelka obchodu, která chce zůstat v anonymitě, říká, že problémy začaly vloni na podzim. Majitelé obchodů jsou bezmocní, nájemníci bytů se při cestě domů bojí pochybných partiček postávajících v průjezdech.

Situací v centru Plzně se začal zabývat magistrát. Vedoucí odboru bezpečnosti magistrátu Aleš Průša informoval, že se stížnostmi se na odbor obrátilo zhruba 40 obchodníků. „V Bezručově ulici a okolí provádíme častější kontroly a prohlídky,“ potvrdila mluvčí Policie ČR Plzeň Simona Čejková. Aleš Průša dodal, že městská policie v lokalitě stanoví stálou dvoučlennou hlídku.

Nejčastější a nejpočetnější budou policejní hlídky v centru města mezi 16. a 20. hodinou, kdy je podle obchodníků situace nejhorší.