Klaus kontra Ozzák!

Byl to velký souboj. Proběhl v den státního svátku, ve středu 28. října 2009 a média jej nijak nevyzvedla, neocenila, možná si ho ani nevšimla. Nešlo o nic menšího než o souboj reality a fikce, smyslu a nesmyslu, soudnosti a nesoudnosti. Ano, ten den ve 20:00 proti sobě nastoupili prezident České republiky Václav Klaus a herec Martin Dejdar alias Ozzák. Show s názvem Předávání státních vyznamenání kontra Comeback.

Jak to dopadlo? Prezident Klaus se svým pořadem „Předávání státních vyznamenání“ zvítězil!!! Měl rating 17,2% a share 36,8%. Martin Dejdar vulgo Ozzák byl sice hned za ním, ale s velkou ratingovou ztrátou: 12,4% a share 26,5%. Zdá se mi, že si nikdo nevšiml a důkladně neocenil a nevyzvedl velký divácký potenciál pana prezidenta. A přitom by si tento čelný střet státnosti, na vlnách stanice veřejné služby, se zábavností, na vlnách komerční televize, ocenění a pozornost zasloužil. Už proto, že přináší v pohnuté době státu Čechů, Moravanů a Slezanů přece jen alespoň jednu dobrou zprávu – ještě stále jsme neztratili soudnost, ještě stále nás zajímá víc náš reálný prezident než smyšlená sitcomová postavička. Gratulujme si! 

 Jenom doufám, že se tak stane i příští rok, kdy pan prezident nebude vyznamenávat Karla Gotta, ale jen nějaké odbojáře a vědce. A na co jsem se díval já? Já, jako správně vychytralý Čech z Moravy, oba programy střídal. Chvíli Ozzáka a chvíli pana Klause. To mi přineslo úplně novou kvalitu, nový a neslýchaný zážitek! 

Díky, Ozzáku, díky, pane prezidente!

Václav Klaus
Václav Klaus
Více fotek
  • Václav Klaus autor: ČT24, zdroj: ČT24 http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/13/1203/120250.jpg
  • Martin Dejdar autor: ČT24, zdroj: ČT24 http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/13/1208/120765.jpg