Vážení voliči,

dovolte, abych se Vám představila a požádala vás o důvěru v nadcházejících volbách do Poslanecké sněmovny PČR, v nichž se ucházím o mandát poslankyně na ústecké kandidátce ODS. Jmenuji se Mgr. Ing. Ivana Řápková, je mi, myslím, zhruba 43 let, a ráda bych zde rozptýlila veškeré pochybnosti o mém dosaženém vzdělání.

Vystudovala jsem základní školu, takovou velkou, žlutou. Paní učitelka se jmenovala Jaruška, moc milá starší paní, která si na mě určitě pamatuje. Individuálně jsem u ní složila zkoušku z básničky „Ema má maso, ó my se máme“. Notýsek se mi bohužel ztratil při známém pádu obří laviny na Chomutov. Po úspěšném složení maturity těsně před zničujícím požárem města, během nějž padlo mé maturitní vysvědčení za oběť ohni, jsem nejprve absolvovala Vysokou školu ekonomickou v Praze. Hodně vysokou. Nejspíš tu na Žižkově. Jezdila jsem tam z kolejí z Jarova devítkou, a žádám na tomto místě o omluvu všechny, kteří tvrdí, že tam devítka nikdy nejezdila. Jsem kdykoli ochotna předložit svůj index či alespoň všechny tři zbývající strany z něj, resp. jejich opisy, neboť originál se bohužel ztratil během mého stěhování do kanceláře primátorky statutárního města Chomutov.

Své vzdělání jsem si v následujících letech rozšířila studiem na Právnické fakultě Západočeské univerzity v Plzni, kam jsem pravidelně - každý rok minimálně jednou - dojížděla. Individuální studijní plán mi bohužel neumožnil důkladně poznat prostředí fakulty, kterou však pro její důvěrně známou bezprostřední studijní atmosféru dodnes považuji za jednu z nejlepších právnických fakult v Plzni. Dodnes je mi velmi líto, že většina z mých pedagogů na fakultě již není mezi námi. Zároveň se jednoznačně ohrazuji proti tvrzení jakéhosi JUDr. Baxy, že jsem se nedostavovala na jeho semináře. Na semináři JUDr. Baxy jsem opravdu nikdy v životě nebyla, neboť jsem měla individuální studijní plán. Semináře JUDr. Baxy byly mimořádně nudné a navíc jsem jim nerozuměla. Stejný problém pociťovalo i mnoho dalších kolegů, např. docentka Andrea Verešová-Volopichová.

V Poslanecké sněmovně bych ráda působila v ústavně právním výboru, nebráním se ani kandidatuře na post předsedkyně, uvolněný mým spolužákem JUDr. Markem Bendou.
S pozdravem Právo a spravedlnost vítězí nad lží a nenávistí Vaše Ivana.

Právnická fakulta v Plzni
Právnická fakulta v Plzni
Více fotek
  • Právnická fakulta v Plzni zdroj: www.wikipedie.cz http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/12/1161/116055.jpg
  • Ivana Řápková autor: ČT24, zdroj: ČT24 http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/13/1222/122127.jpg