Za Opencard krásnější

Ačkoli si někteří senzacechtiví novináři, nebo dokonce i tzv. veřejnost myslí, že projekt Opencard je ve skutečnosti pokusem – a bohužel úspěšným – o nejdražší tramvajenku v historii lidstva, skutečnost je samozřejmě jiná. Pražský magistrát totiž právě zde hodlá představit svou novou strategii, která jej vynese až k titulu „Evropské město bez korupce 2053“.

Za tímto účelem sestavila městská rada zvláštní komisi, do jejíhož čela se postavil sám primátor Pavel Bém, zvaný Kladivo na úplatky.

Naše redakce již s předstihem získala zápis z prvního zasedání komise proběhnuvšího v externí zasedací místnosti pražského magistrátu La Bodeguita del Medio v Kaprově ulici.

Primátor: Odmítám, opakuji, odmítám, aby tento skvostný projekt, který nás již stál tolik úsilí a peněz, byl zpochybňován. Je naprosto jednoznačně nutné vylepšit obraz Opencard v očích veřejnosti. Osobně jsem k tomu již přispěl vyhozením radních Reedové a Štěpánka. Nějaké další nápady, pánové? No, Blažek?
Náměstek Blažek: Naprosto souhlasím, pane primátore. Navrhuji učinit radikální řez a vrátit nám důvěru lidí. Navrhuji, aby karta byla modrá, a nikoli červená, již to musí působit provokativně.
Primátor: Skvěle, Blažek! Navrhuji brát tento návrh za základ debaty. Co se hlásíte, Kolínská?
Petra Kolínská, zastupitelka za zelené: A co kdyby to prostě bylo celé levnější a aspoň trochu to fungovalo?
Primátor: To teď není předmětem debaty. Vraťme se, prosím, k věci. Takže karta bude modrá. A měla by být hezčí. Nemohl by na ni někdo něco nakreslit? Třeba Hradčany. Nebo mě. Měl bych tip na grafické studio Grand Princess, které by to udělalo za zde obvyklou cenu čtyřicet dva milionů osm set tisíc bez DPH.
Blažek: Nezlobte se, pane primátore, ale s tím nemohu souhlasit. Požaduji, aby nejprve byly provedeny nezávislé analýzy grafické vhodnosti tohoto projektu. Navrhuji vypsat zcela otevřené výběrové řízení, v němž zvítězila konzultantská společnost Janoušek and Secret Partners s bezkonkurenčně nejnižší nabídkou šestnáct milionů dvě stě tisíc, a to prosím již s DPH!
Kolínská: Myslím, že tady vůbec nemusím být!
Primátor: No, konečně jste to pochopila. Ještě nějaké náměty? Ne? Tak já myslím, že to máme. A dejte to hned na internet. Ať lidi vědí, že jsme otevření. Udělali jsme pro lidi tu wi-fi za 180 milionů, tak ať si to užijou. A my si dáme mojito.