Šíma končí na Primě kvůli neschválení svých hostů

Praha – Moderátor Milan Šíma ukončí s televizí Prima spolupráci na moderování diskusního pořadu Partie. Důvodem je údajně počínání vedení televize, které nepovolilo pozvat do pořadu bývalého premiéra Miloše Zemana spolu s dalším expremiérem Mirkem Topolánkem. Prima uvádí, že pozvané hosty změnila kvůli obměně tématu pořadu. O záměru Šímy dnes informoval server Lidovky.cz s odvoláním na Šímovo vyjádření na sociální síti Facebook.

„Vedení Primy mi před malou chvílí sdělilo, že nesouhlasí, aby hosty nedělní Partie byli Mirek Topolánek a Miloš Zeman,“ napsal Šíma v úterý. Důvodem je prý podle něj skutečnost, ze Topolánek je předseda parlamentní strany a Zemanova strana v parlamentu není. Vedení podle Šímy nařídilo, aby si do pořadu pozval jiné hosty. Miloš Zeman uvedl, že mu kvůli tomu Šíma dnes telefonoval. „Říkal, že to vedení Primy zatrhlo, a říkal mi, že na protest proti tomu se rozhodl s Primou rozvázat pracovní poměr. A to je v podstatě jediné, co vím,“ uvedl pro server Zeman.

Šíma rovněž informoval, že generální ředitel souhlasil s okamžitým ukončením smlouvy. Nedělní Partii tak Šíma již moderovat nebude. Zrušit Zemanovu účast zřejmě rozhodl podle serveru nejvyšší manažer televize, generální ředitel Marek Singer. „Definitivně hosty schvaluje ředitel,“ řekla dnes serveru ředitelka zpravodajství a publicistiky Primy Jitka Obzinová. Že by si Zemanovu účast v Partii nepřála ČSSD, aby její bývalý předseda nedostal prostor v médiích v době, kdy se vrací do politického života, mluvčí Primy Jana Kocová podle serveru odmítla.

Zároveň uvedla, že důvodem zrušení Zemanovy a Topolánkovy účasti byl fakt, že tito hosté byli plánováni kvůli Lisabonské smlouvě, respektive rozhodování Ústavního soudu o jejím souladu s českým ústavním pořádkem. „Ten (soud) rozhodnutí odložil, rozhodli jsme se zvolit zdravotnictví,“ uvedla Kocová. Mluvčí ODS Martin Kupka upozornil, že zrušení Topolánkovy účasti mu Prima vysvětlila jinak než Šímovi. „V každém případě to není obvyklé,“ uvedl Kupka.