Šímu v Partii dočasně nahradí Jan Punčochář

Praha - Diskusní pořad Partie televize Prima bude od neděle moderovat zástupce šéfredaktorky zpravodajství a publicistiky Jan Punčochář. Ve funkci tak dočasně nahradí Milana Šímu, který z Primy tento týden odešel. Šíma ukončil spolupráci s Primou na vlastní žádost poté, co mu vedení stanice nedovolilo pozvat do pořadu bývalého premiéra Miloše Zemana společně s dalším expremiérem Mirkem Topolánkem. Šíma měl původně s Primou smlouvu do konce letošního roku. Informovala o tom mluvčí televize Jana Kocová.

„Zatím nebudeme konkretizovat, dokdy bude Jan Punčochář Partii moderovat,“ řekla Kocová.

Mluvčí Primy dodala, že hosté byli původně plánováni k diskusi o Lisabonské smlouvě, respektive rozhodování Ústavního soudu o jejím souladu s českým ústavním pořádkem. „Ten (soud) rozhodnutí odložil, rozhodli jsme se zvolit zdravotnictví,“ doplnila Kocová. V neděli by tak měli v Partii zřejmě debatovat o zdravotnictví exministři tohoto resortu David Rath a Tomáš Julínek.

Partii na Primě uváděl Šíma od září, kdy vystřídal jejího dlouholetého moderátora Petra Šimůnka. Na Primě už Šíma působil v 90. letech, kdy připravoval publicistické pořady Akta a Duel; je novinář, moderátor zpravodajských a publicistických pořadů. Pracoval také v Československé, později České televizi. Působil v pořadech Události a komentáře, Aréna, Nadoraz, Naostro nebo Bez obalu.