Česká televize má o tři manažerské pozice méně

Praha - Česká televize snížila k 1. listopadu počet manažerských pozic z původních třinácti na deset. Zrušila posty ředitele pro strategický rozvoj, ředitele vnějších vztahů a vedoucího právního úseku. Z televize zároveň odešel Pavel Krumpár, který šéfoval strategickému rozvoji. Vedení ČT vypracovalo harmonogram a hrubý projekt celkové restrukturalizace, informoval o tom na zasedání Rady ČT generální ředitel Jiří Janeček.

Ředitel vnějších vztahů Roman Bradáč se stal vedoucím sekretariátu generálního ředitele, na starosti má také agendu svého původního resortu a Krumpárova oddělení. Vedoucí právního úseku Vladimíra Vocetková přešla se svými podřízenými pod přímé řízení generálního ředitele.

Snižování pracovních míst v tom největším rozsahu Českou televizi teprve čeká. Do 1. dubna by mělo tuto veřejnoprávní instituci opustit 120 zaměstnanců.

Chystanou restrukturalizaci ČT rozjela, aby radikálně snížila náklady. Vedením těchto opatření Janeček před dvěma týdny pověřil šéfa projektu digitalizace Pavla Hanuše. Ten připravil hrubý projekt a harmonogram hlavních změn. Dále vytvořil čtyři týmy pro programovou, obchodní, výrobní a finanční část televize. „Nyní také probíhají diskuse s odboráři a celý projekt bychom měli předložit radě 11. března příštího roku,“ řekl Janeček.