ČT24 bude vysílat Události pětkrát denně

Praha - Zpravodajský pořad Události bude od příštího roku veřejnoprávní stanice ČT24 vysílat pětkrát denně. Zpravodajsko-publicistický pořad Události, komentáře v příštím roce zmizí z programu ČT2 a přesune se zcela na ČT24. Dnes o tom informoval Radu ČT ředitel zpravodajství televize Milan Fridrich. Změny souvisí s novou programovou koncepcí zpravodajství, která podle Fridricha existuje od května letošního roku.

„Nijak to nesouvisí s úspornými opatřeními, jak mnozí novináři publikují. Je to pouze vývoj redakce zpravodajství, programu a především programu ČT24,“ řekl Fridrich.

Podle něj se rozšíří vysílání pořadu Události, který bude v novém roce na ČT24 v 7:00, 12:00, 16:00, 19:00 a 23:00 hodin. Události pak budou vždy uvádět moderátoři hlavních zpráv ČT. Z obrazovek naopak zmizí pořady Média a svět, Fokus ČT24 a Vedlejší efekty.

Programové změny se dotknou také kulturní redakce

Nyní zabírají zprávy z kultury 125 minut týdně, od ledna jim bude vyhrazena necelá hodina. Podle Fridricha se nebude v žádném případě snižovat obsah informací o kultuře. „Zrušení pořadu Události v kultuře nebude mít dopad na kulturní obsah ČT, jelikož v tomto pořadu je mnohdy vysílací čas vyplňován nezpravodajsky,“ řekl Fridrich.

Podle něj se navíc kulturní zpravodajství zkvalitní, k čemuž by měla přispět znovuobnovená kulturní redakce. Kulturním diskusím se pak bude věnovat pořad Hydepark. „V tomto pořadu se budeme věnovat rozhovorům a také zde chceme vtáhnout diváky do diskuse,“ řekl vedoucí kulturní redakce Petr Fischer.

Milan Fridrich
Milan Fridrich