Nový díl videohry Call of Duty trhá rekordy

New York - Nejnapjatěji očekávaná hra posledního desetiletí. Tak píší o nové počítačové hře Call of Duty: Modern Warfare 2 herní časopisy po celém světě. Očekává se, že její prodeje překonají všechny rekordy. Fenomén počítačových her se díky tomu dostává do centra pozornosti celého zábavního průmyslu.

Dejte teroristům co proto, aniž byste opustili pohodlí obývacího pokoje. I to by mohl být jeden ze sloganů nové počítačové hry Call of Duty: Modern Warfare 2. Uživatelům dává virtuálně do ruky veškeré vymoženosti moderní války a vtahuje je do víru strhující akce.

Tvůrci počítačových her mohou v současnosti směle měřit síly s jinou továrnou na sny – Hollywoodem. Uvedení nové hry na britský trh ostatně kopírovalo zavedený způsob filmových premiér, a to včetně výběru místa v srdci londýnské čtvrtě West End. „Je to docela zvláštní, protože to skutečně vypadá jako filmová premiéra. Hry jsou teď ale tak dokonale působivé, že při tom opravdu máte pocit, jako byste byli ve filmu,“ vysvětlil herec a dabér jedné z postav Kevin McKidd.

Vedle hráčů, kteří na prodej čekali skoro 24 hodin, jsou spokojeni i recenzenti. Český server Eurogamer hru ohodnotil osmi body z deseti, americký web IGN udělil dokonce 95%.

Nezoufají si ani prodejci. Ve Velké Británii zřejmě už během prvního týdne padne hranice jednoho milionu prodaných kusů, což je o celých 20 procent víc, než byl dosavadní rekord. Celosvětový prodej by se pak ještě před Vánocemi mohl vyšplhat až na desetinásobek.

Válečná vřava v Call of Duty: Modern Warfare 2
Válečná vřava v Call of Duty: Modern Warfare 2