Kanaďanka přišla kvůli Facebooku o invalidní důchod

Ottawa - Devětadvacetiletá Kanaďanka přišla kvůli svému profilu na sociální síti Facebook o invalidní důchod. Pojišťovna tam našla její fotografie, na kterých vypadá šťastně. Žena se přitom dlouhodobě léčí z depresí. Podle pojišťovny je Nathalie Blanchardová šťastná, a proto jí už od října nevyplácí invalidní důchod.

„Řekli mi, že posoudili mé fotky a výroky na Facebooku. A podle těch nejsem nemocná,“ řekla Nathalie Blanchardová. Před dvěma lety jí osobní lékař i podnikový psychiatr doporučili opustit zaměstnání a pobírat podporu. Její dlouholetá kariéra u velké počítačové firmy totiž vyústila v deprese a záchvaty úzkosti. Teď jí někdejší zaměstnavatel znovu dělá vrásky, a to kvůli Facebooku, který je pro ni při depresích důležitým společníkem.

„Neexistuje žádný precedens, zatím je to všem přístupné a neplatí žádná pravidla pro to, jak se mohou zaměstnavatelé a pojišťovny chovat,“ uvedl Nathalin obhájce Tom Lavin. Pojišťovna se netají tím, že neopomine žádnou informaci o pacientovi, ať už je zdroj jakýkoliv. Oficiálně prý podporu ukončila na základě nové psychiatrické zprávy. Paní Blanchardová ale žádné vyšetření v poslední době nepodstoupila. Jenom se během svých narozenin příliš šťastně usmívala.