Moderátor s deformovaným obličejem se stal televizní hvězdou

Londýn - Jestliže vizáž běžných televizních moderátorů je kolektivním dílem, u Jamese Partridge to platí dvojnásob. Aby přispěla ke zvýšení tolerance vůči fyzické jinakosti, nechala britská televize Five polední zprávy týden moderovat šéfa charitativní organizace sdružující lidi s nejrůznějšími deformacemi obličeje. Její pokus dopadl nad očekávání dobře a televize se dočkala mnoha pozitivních ohlasů.

Jamesův obličej, sežehnutý při autonehodě k nepoznání, dávali plastičtí chirurgové dohromady pět let.„Změnit to, jak lidé vnímají poškozené tváře, je velká výzva. Samozřejmě, že mě mrzí, když se setkám s negativními reakcemi, ale podle mě si tím prostě musíme projít, než přijde doba, kdy to bude naprosto v pořádku,“ prohlásil Partridge.

Podle průzkumu veřejného mínění z letošního března by pohled na znetvořeného moderátora vadil jen každému pátému Britovi. Přesto však televizi Five nelze upřít odvahu. „Nejde o jednorázovou záležitost, chceme v tom pokračovat. Podíváme se, jak se to odrazilo na sledovanosti a jak reagovali diváci. Doufám, že se z toho něco dozvíme a že tím také pomůžeme zbourat nějaké ty bariéry,“ uvedl člen vedení programové sekce televize Five Chris Shaw. 

Sledovanost zpráv se nakonec nijak nezměnila a televize obdržela stovky pozitivních ohlasů. Radost z toho mohou mít i Jamesovi kolegové z charitativní organizace Changing Faces. Není vyloučeno, že se mezi nimi najde i nějaká budoucí televizní hvězda.

Žena s deformovanou tváří
Žena s deformovanou tváří
Více fotek
  • Žena s deformovanou tváří autor: ČT24, zdroj: ČT24 http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/13/1257/125608.jpg
  • Muž s deformovanou tváří autor: ČT24, zdroj: ČT24 http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/13/1257/125612.jpg
  • Žena s deformovanou tváří autor: ČT24, zdroj: ČT24 http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/13/1257/125610.jpg