ČT připravila nejen pohádkové Vánoce z klobouku

Praha - Vánoční program České televize s názvem Vánoce z klobouku nabídne řadu pohádek, zábavných pořadů a také dokumenty. Česká televize uvede v průběhu vánočních svátků celkem třináct pohádek, z toho čtyři premiérově, dále uvede i 18 dokumentů a nevynechá ani duchovní pořady. Silvestrovská noc se ponese v česko-slovenském duchu při tříhodinovém zábavním pořadu, v němž se představí 57 českých a jedenáct slovenských účinkujících, včetně Karla Gotta a Lucie Bílé.

Štědrý večer zpříjemní divákům novou čertovskou pohádkou Láska rohatá s Jiřím Mádlem a Jiřinou Bohdalovou, o den později nasadí pohádkový příběh o kouzelníkovi a sirotkovi Dům u zlatého úsvitu. Premiéru budou mít i písničková pohádka O království z nudlí a štěstí bez konce a pohádková komedie o synkovi chudého romského uhlíře nazvaná Dilino a čert.

„Česká televize se od ostatních televizí odlišuje tím, že chce připomenout, že Vánoce mají i širší duchovní rozměr, a dále premiérami pohádek z vlastní produkce,“ připomněla programová ředitelka Kateřina Fričová.

Kromě nezbytných pohádkových příběhů uvede ČT i 18 dokumentů, 19 duchovních pořadů, tři bohoslužby, 17 hudebních pořadů a tři premiérové koncerty. Mezi jinými ČT uvede polohraný dokument Svatý Vojtěch –  první Evropan nebo sestřih tří dnů z návštěvy papeže Benedikta XVI. v Česku.

Silvestrovský večer bude česko-slovenský

Poslední večer roku si chce ČT zavzpomínat na časy bývalého Československa. Ve spolupráci se Slovenskou televizí chystá velkolepý zábavný pořad plný humoru a hudby nazvaný Silvestr 2009. Ze zpěváků se představí vedle Gotta i operní hvězda Peter Dvorský, zpěvačky zastoupí Ewa Farna, Hana Zagorová nebo Helena Vondráčková. Velmi netradiční spojení vytvoří Milan Šteindler, David Vávra a kapela Gipsy.cz, česko-slovenskou spolupráci předvedou během společného vystoupení hudební skupiny No Name a Chinaski. Chybět nebudou ani monology mnoha komiků, včetně Ivy Pazderkové nebo Luďka Soboty. Silvestrem budou diváky až do půlnoci provázet moderátoři Tereza Kostková a Maroš Kramár.

Alternativou nablýskané show bude na druhém programu ČT silvestrovský speciál Noci s Andělem. Objeví se v něm deset hudebních skupin, které vystoupí živě, v přímém přenosu se bude vysílat i celý pořad. Silvestrovská Noc s Andělem bude však zřejmě posledním dílem tohoto úspěšného pořadu. Po jedenácti letech v programu ČT a odvysílání více než pěti stovek dílů ho od ledna nejspíš nahradí dvě zatím nepojmenované novinky, opět určené mladému publiku.

Ukázka z filmu Dům u zlatého úsvitu
Ukázka z filmu Dům u zlatého úsvitu
Více fotek
  • Ukázka z filmu Dům u zlatého úsvitu autor: ČT24, zdroj: ČT24 http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/13/1260/125930.jpg
  • Ukázka z filmu O království z nudlí a štěstí bez konce autor: ČT24, zdroj: ČT24 http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/13/1260/125931.jpg