V anketě Křišťálová lupa uspěl server OnTheRoad.to

Praha - Projektem roku v anketě Křišťálová Lupa 2009 se stal server pro cestovatele OnTheRoad.to. Ocenění pro Osobnost roku získala Taťána le Moigne ze společnosti Google. Anticena putuje do rukou zakladatele mediálního projektu DIGNITY. Uvedl to pořadatel ankety server Lupa.cz. Cestovatelský server OnTheRoad.to svým uživatelům nabízí možnost sdílet své cestovatelské zážitky prostřednictvím fotografií, videí či psaných deníků s dalšími zájemci. Taťána le Moigne coby osobnost roku následovala oceněné z předchozích ročníků Iva Lukačoviče (Seznam.cz) a Ondřeje Tomka a Oldřicha Bajera (oba dříve Centrum.cz). Kompletní výsledky ankety najdte zde:

V dalších kategoriích, o nichž rozhodly hlasy veřejnosti, zopakoval své loňské vítězství aukční server Aukro.cz. Zvítězily i internetový magazín Živě.cz, zpravodajský portál iDNES.cz a e-mail od společnosti Seznam.cz. Ta také poprvé v historii ankety získala první místo v kategorii Vyhledávače a databáze, které dosud kralovala společnost Google. Ocenění v kategorii uživatelských médií si odnesl kulinářský web ekuchařka.net. Z řad internetové veřejnosti hlasovalo rekordních 82 tisíc hlasujících. 

Anketu Křišťálová Lupa 2009 a konferenci Czech Internet Forum uspořádal server Lupa.cz ve spolupráci s projektem O2 Média společnosti Telefónica O2. Cena českého Internetu je pravidelným hlasováním veřejnosti a odborné poroty, v němž se vybírají a oceňují nejoblíbenější a nejzajímavější projekty a služby českého Internetu.

Kříšťálová lupa 2009
Kříšťálová lupa 2009
Video Reportáž Křišťálová lupa 2010
video

Reportáž Křišťálová lupa 2010