Aukční server eBay osloví i české uživatele

Praha – Světoznámá internetová aukční síť eBay poskytne na začátku února 2010 své stránky v dalších šesti světových jazycích. Kromě ruské, řecké, norské, švédské a dánské verze zprovozní své stránky také v češtině. Rozšířením plánují provozovatelé aukčního webu oslovit dalších 180 milionů internetových uživatelů, píší dnešní Lidové noviny. Česká republika se tak stane po Polsku druhou „nejvýchodnější zemí“, kde eBay poskytuje své služby.  

Od února budou v češtině registrace, vyhledávání i placení, včetně stránek My eBay, kde má uživatel přehled o svých aukcích, prodaném zboží a hodnocení obchodních partnerů. Server také lokalizuje technickou a zákaznickou podporu, která ale bude sídlit v Berlíně. Češi dosud využívali hlavně americkou, německou nebo britskou stránku. Denně jich eBay navštívilo několik tisíc. Nakupují a prodávají hlavně osobní auta, oblečení, elektroniku, motocykly a náhradní díly k nim.

Aby tuzemští uživatelé mohli v různých jazykových mutacích prodávat, musí mimo jiné nabízet možnost placení prostřednictvím systému PayPal, který eBay vlastní. Musí také specifikovat náklady na poštovné a balné do cílové země, píše list. Ceny zboží i poštovného mají být uváděny v korunách.

V Česku je v současnosti jedničkou Aukro.cz se zhruba 1,4 milionu uživatelů. Vlastníkem je polská společnost Allegro. Prostřednictvím těchto stránek bylo doposud prodáno zboží v celkové hodnotě tří miliard korun.

0Elektronická aukční síť eBay je v provozu od roku 1995, za jejím vznikem stojí programátor Pierre Omidyar. Platby probíhají pomocí kreditních karet nebo systémů PayPal, BidPay či MoneyBookers. K nakupování či prodávání je nutné zaregistrovat uživatelský účet. Byla zde vydražena například zastaralá stíhačka MiG-21 nebo míček spolknutý kobrou královskou.

Logo internetové aukce eBay
Logo internetové aukce eBay