Hokejový pořad Buly oslaví 700. vydání

Praha – Na programu ČT4 dnes v 18 hodin začne jubilejní 700. vydání pořadu Buly, který nabízí zpravodajství z nejrychlejší týmové hry na světě už 17 let a je tak nejdéle vysílaným sportovním magazínem v české historii televizního vysílání. Pořad Buly se na obrazovkách tehdy ještě Československé televize objevil poprvé 12. 9. 1992 pod taktovkou sportovního redaktora a komentátora Roberta Záruby, který je s tímto projektem od začátku spojen. Za tu dobu napsal 660 scénářů z celkového počtu jubilejních 700.

Od roku 1992 prošel pořad Buly řadou proměn a inovací. Na začátku své existence to byl padesátiminutový magazín vysílaný vždy v sobotu odpoledne. Od sezony 1996–1997 se nedílnou součástí pořadu stalo vybrané hokejové utkání.

Největší změnu zaznamenalo Buly od 9. září letošního roku. Třikrát týdně se na sportovní ČT4 vysílá pořad s doplněným programem a názvem Buly-hokej živě, s největším procentem živého vysílání v ČT a rekordním přísunem reportáží a rozhovorů z právě odehraných zápasů. Poprvé dostávají televizní diváci pravidelně vybrané utkání ze všech 52 kol základní části.

Buly jako první pořad v Česku uplatnil v sezoně 1995–1996 tzv. „dělený komentář“ televizního utkání. Systém dvojic „komentátor – expert“ následně převzaly další sportovní pořady a ostatní tuzemské televize. Buly bylo navíc prvním pořadem, který měl vybudované studio přímo v hokejové hale. Poprvé se tak stalo při finále v roce 1997 mezi mužstvy Vsetína a Vítkovic. Od té doby vysílá studio s hosty živě vždy z obou arén, které pořádají finálovou sérii extraligy.

Hokejová branka
Hokejová branka