Vysílač Kojál v noci ukončí analogový signál ČT2

Brno - Česká televize v noci z 30. listopadu na 1. prosince ukončí analogové vysílání ČT2 v Jihomoravském kraji z vysílače Kojál. Od prvního prosincového dne tak z uvedeného vysílače ČT začne vysílat své čtyři programy přes zemské digitální TV vysílání (DVB-T) na finálních kmitočtech. Změny se týkají odhadem víc než milionu diváků v Jihomoravském kraji a okolí. Vypínání analogové ČT1, Novy a Primy je v kraji na programu až v listopadu 2011. Analogové vysílání všech celoplošných programů již skončilo například v Praze, ve středních a západních Čechách.

Televize rovněž ve stejném termínu přeladí kmitočty veřejnoprávní sítě z vysílačů Brno-Hády a Brno-město Barvičova z 25. na 29. kanál. Vypínání analogové ČT1, Novy a Primy je v kraji na programu až v listopadu 2011. Lidé, kteří budou chtít i po 1. prosinci sledovat ČT2, si budou muset buď pořídit převaděč signálu označovaný jako set-top box nebo přejít k placeným nabídkám satelitních, kabelových a internetových operátorů. V některých oblastech na jihu Moravy ale bude možné ještě dočasně přeladit na jiný analogový vysílač.

Analogové vysílání ČT2 a posléze i všech celoplošných programů včetně ČT1, Novy a Primy již skončilo například v Praze, ve středních a západních Čechách. Podle zkušeností ČT je podíl lidí připravených na vypínání analogového TV signálu víceméně v jednotlivých regionech stejný.

Termíny vypínání analogové TV a zapínání digitálního zemského vysílání obsahuje Technický plán přechodu, který v minulosti schválila vláda. Analogové vysílání všech TV stanic včetně komerčních by mělo být vypnuto v celé ČR do června 2012.

Logo ČT2
Logo ČT2