iVysílání ČT uspělo v Křišťálové Lupě 2009

Praha - Internetové stránky České televize iVysílání se umístily na vynikajícím třetím místě v těsném hlasování ankety Křišťálová Lupa 2009 – Cena českého Internetu. Cílem čtvrtého ročníku ankety bylo najít a ocenit nejoblíbenější a nejzajímavější projekty a služby českého internetu. Pořádá ji server o českém internetu Lupa.cz. Dokladem toho, že iVysílání ČT zaujalo experty i nezávislé osobnosti českého internetového světa, jsou vyjádření odborných porotců, kteří je nominovali na nejlepší projekt roku.

„iVysílání je velice dobrým počinem ČT, který posunuje domácí veřejnoprávní televizi mezi moderní média,“ uvedl Jan Horna ze serveru Lupa.cz.

„Česká televize se opřela do internetu a klaplo to. Někdy je kopírování matkou pokroku a v tomto případě je to výhra. iVysílání.cz nezapře předlohu v projektu BBC s názvem iPlayer, ale iVysílání je hezké české a naše. Škoda, že v archivu nenajdeme docela všechny pořady ČT, ale je fajn, že iVysílání existuje,“ řekl další z porotců Petr Laštovka.

„Průběžně si ověřuji, že Česká televize tímto projektem dokáže posouvat využití televizního obsahu do moderní doby, a to atraktivním a efektivním způsobem,“ míní Aleš Miklík z Internet Info.

Petr Svatoš, vedoucí Internetu ČT:

„Diváci si mohou přehrávat pořady, které v běžném vysílání nestihli. Zhlédnou je v plné televizní kvalitě! Vrátit se k nim mohou, kdy chtějí a kolikrát chtějí, archivace pořadů není časově omezená. Televize se tím přestává omezovat na lineární, pevně dané vysílací schéma. Díky iVysílání si každý divák může sestavit svůj vlastní program.“

Bezplatná služba iVysílání nabízí živé internetové vysílání zpravodajské stanice ČT24, živé internetové vysílání vlastních pořadů uváděných na ČT1, ČT2 a ČT4 i rozsáhlý archiv. Ten skýtá ke zhlédnutí téměř všechny pořady vlastní výroby České televize zpětně od 1. února 2005, tedy více než 21 000 hodin záznamu.