Google: Internet v Česku ovládly Windows 7 a Facebook

Praha - Největší nárůst ve vyhledávání na české mutaci serveru Google zaznamenala hesla Windows 7, komunitní server Facebook a pěvecká soutěž Superstar. Absolutně nejhledanější pak byly MP3, free a video. Oznámili to zástupci české pobočky Google. Google každoročně zveřejňuje žebříček Zeitgeist, v doslovném překladu „duch doby“, který kombinací milionů nejhledanějších slov dává dohromady přehled témat a událostí, které v tomto roce zajímaly českou veřejnost.

Letošní žebříček podle zástupců Google potvrzuje, že technologie jsou Čechům blízké, a to ve všech sférách jejich života. Zajímavý je podle nich i silný sociální aspekt mobilního vyhledávání.

Skokani roku 2009

1.Windows 7
2.Facebook
3.Superstar
4.překladač
5.sms zdarma
6.CSFD
7.úřad práce
8.mapy
9.Aukro
10.iVysílání

„Pro nás je opravdu dobrou zprávou, že technologie jsou tím, co Čechy opravdu baví a o co se intenzivně zajímají. Jelikož Češi čím dál tím více potvrzují praktické využití technologií v běžném životě, i v příštím roce jim budeme přinášet další do češtiny lokalizované technologické novinky ve vyhledávání, komunikaci a sdílení informací,“ uvedla marketingová manažerka Googlu Kateřina Holcmanová.

Největšími skokany v showbusinessu byli Marta Jandová, Lady Gaga a Xindl X, v politice Evropská unie, státy EU a Lisabonská smlouva. Na mapách Google byla nejhledanější hesla hotel, restaurace a ubytování, z mobilu lidé nejvíce zadávali Facebook, jízdní řády IDOS a komunitní službu Lide.cz.

V rámci snahy naučit se „jak na to?“ vyhrálo jednoznačně vytvoření webové stránky, dále jak zhubnout a na třetí pozici skončilo hledání návodu jak sbalit holku.