Obyvatele Trutnova trápí zhoršený příjem České televize

Trutnov - Lidé v Trutnově si stěžují na nekvalitní příjem programů České televize. Diváci, kteří přijímají signál z vysílače Černá hora mají několikavteřinové výpadky signálu. Firma, která v domech digitální signál rozvádí analogově, chce kvůli tomu vyměnit jednu ze součástek. Obyvatelé Trutnova by se kvalitního příjmu signálu České televize měli dočkat v nejbližších dnech.

„Dělá to krátké výpadky a třeba při nejkrásnějším pořadu, který vysíláte, tam najednou vidíme jenom černo,“ uvedla jedna z divaček Věra Štrojsová. Podobně jsou na tom v Trutnově i mnozí další.

Lidé se obrátili na firmu, která zajišťuje údržbu společné televizní antény. Ta do domů nainstalovala zařízení, které převádí digitální signál na analogový. Jenže právě to má poruchy na svědomí. „V podstatě se to zařízení bude měnit za jiné, které to nedělá,“ uvedl Jan Kolář ze společnosti SatAn.

„Přijímače, které se prodávají v současné době, fungují po celé republice, nefungují pouze tady v oblasti pod Krkonošemi,“ vysvětlil Pavel Krejčí z firmy dodávající zařízení na příjem digitálního signálu. Problémy mají pouze lidé, kteří televizní signál přijímají z Černé hory. Kvůli tomu posílá prodejce přijímačů hned v pondělí na místo svého pracovníka.