Analogový signál z vysílače Praha-Strahov skončí 4. ledna

Praha - Analogové zemské vysílání programu ČT1 z vysílače Praha-Strahov skončí 4. ledna 2010. ČT tak uvolní 32. kanál, který pokrývá svým signálem část města a blízké okolí. Diváci o vysílání prvního programu ČT nepřijdou, ovšem po tomto datu už jej naladí pouze digitálně. Digitální zemské vysílání veřejnoprávního multiplexu se všemi čtyřmi programy ČT lze v Praze a středních Čechách naladit na 53. kanálu. Analogový program ČT1 vysílaný ze Strahova je od dnešního dne označený piktogramem a textovou lištou.

Analogové vysílání v Praze a středních Čechách oficiálně skončilo 31. října vypnutím vysílače Praha-Cukrák a dalších menších vysílačů a dokrývačů. Všechny původně analogově šířené programy jsou zde šířeny digitálně. Praha a okolí je tak druhou územní oblastí po Plzeňsku, kde analogové zemské vysílání ve velkém měřítku definitivně skončilo. 

Na úplné vypnutí analogového signálu se nyní připravuje oblast Sušicka, kam patří města Domažlice, Plzeň, Příbram, Milevsko, Protivín a Vimperk. Tuto oblast pokrývají vysílače v Klatovech a Sušici. Ukončení zemského analogového televizního vysílání zde připadne na 28. února 2010.Digitalizace v Česku začala v roce 2005, plně digitální vysílání na celém území ČR by mělo začít 30. června 2012. V té době by se měly vypnout poslední analogové vysílače na Zlínsku a Jesenicku.